Poslední dny už počasí předznamenávalo přicházející jaro. Hranice byly už několik dní zalité dlouho chybějícím sluncem a teploty se pomalu šplhaly nahoru. „Už bylo docela pěkně. Nebýt studenějšího větru, mohl si člověk opravdu připadat jako na jaře,“ poznamenal čtyřicetiletý David Konečný.

Právě studený vítr byl předzvěstí, že zima se jen tak nevzdá. A ve čtvrtek ráno se v Hranicích opravdu, letos zřejmě naposledy, přihlásila o slovo. Z nebe se sypaly vločky velké jako pingpongové míčky a i přes teploty, které byly lehce nad nulou se pár hodin na méně frekventovaných cestách nebo na střechách udržely. Pro řidiče však sněžení na Hranicku žádný vážnější problém neznamenalo. Jedině chodci se trochu trápili na chodnících na kluzké dlažbě, ale hlavně na schodech. Zde museli být zejména starší lidé velmi opatrní.

Podle meteorologických zpráv a informací se jednalo o opravdu poslední připomenutí zimy. Už o víkendu má Hranice opět zaplavit sluníčko a teploty se budou šplhat na deset a více stupňů. Příští týden se dokonce podle serverů Meteocentrum a Freemeteo dočkáme na Hranicku teplot sahajících až k patnácti stupňům. (zem)