Slavnostní vernisáž v pátek v 17 hodin zpestří vystoupení Hranického dětského pěveckého sboru.

I letošní vánoční expozice slibuje řadu pozoruhodné podívané.

„Mezi zajímavé patří betlém umístěný ve velkém pařezu, který doloval v Jeseníku ze skály, ve které byla zlomená jedle, řezbář Josef Kozel z Frýdku-Místku,“ prozradila majitelka galerii Anna Musilová.

Expozice betlémů v M+M patří už několik let k nejnavštěvovanějším a největším expozicím ve městě. Svá díla zde vystavují řezbáři i amatérští umělci, kteří si pro výrobu zvolí materiál sobě blízký, pro někoho možná netradiční.

„Vloni jsme měli poprvé i betlém z kamenů a návštěvníkům se moc líbil. Máme ho i letos a vyrobil jej pan Voldán z Drahotuš se svými vnuky,“ pokračovala Anna Musilová.

150 let starý betlém

Mezi největší skvost určitě patří 150 let starý betlém, který Galerii M+M zapůjčila rodina Krčmářová z Hranic. Tradičně zde vystavují také řezbáři z Hranicka Josef Urban a Vojtěch Šimon.

„Máme tu také dva betlémy z domova seniorů, od klientů z Větrného mlýna ve Skaličce, ze střediska výchovné péče a za zmínku stojí také paličkovaný od Věrky Mikové z Hranic,“ doplnila majitelka Galerie M+M.

Mezi asi čtyřicítkou vystavovatelů je ale podle slov Anny Musilové z hranického regionu více stálých jmen, a to například František Plachý, Jiří Mikšík, Roman Oliva nebo Tomáš a Jitka Voldánovi.

„Krásné anděly nám přinesla i Jana Suchá, která vystavuje vůbec poprvé,“ svěřila Anna Musilová.

Výstava betlémů a vánočních tradic bude v hranické galerii k vidění až do 20. prosince každý den od 13 do 17 hodin a v dopoledních hodinách na zazvonění.

Doprovodný program výstavy betlémů

*Lucie Langerová klavír a Katka Pašková klarinet – v neděli 9. prosince neděle v 18 hodin
*flétny a hoboje žáků ZUŠ Hranice – v pátek 14. prosince v 18 hodin
*společné zpívání koled – ve středu 19. prosince v 18 hodin - slavnostní zakončení výstavy betlému – vystoupí Ženský pěvecký sbor Hranice, smíšený sbor Parsong a sbor Klubu seniorů