Dům manželů Musilových tak už týden září adventem i Vánocemi.

„Počet výrobců je přibližně stejný jako v minulosti. Máme jich ale vlastně už čtyřicet šest, protože jedna paní mi donesla své výrobky až dnes," řekla v pátek při slavnostní vernisáži galeristka Anna Musilová, která expozici s dalšími pomocníky chystala.

Veřejností mimořádně vyhledávaná výstava se pro návštěvníky otevřela v pátek 22. listopadu. Lidé zaplnili návštěvní prostory už před 17. hodinou, kdy program oficiálně začínal.

Ten nejprve oživily připravenými písněmi i hudbou děti ze Střediska výchovné péče v Kelči, poté se početné osazenstvo zaposlouchalo do připravených hudebních i mluvených inscenací dětského pěveckého sboru Sluníčko a žáků ze Základní školy Potštát. Nechyběla ani vtipná scénka ve zvířecích převlecích, která pobavila všechny přítomné.

Pak už návštěvníci jen uznale pokyvovali nad uměním desítek výrobců, kteří přiložili ruku k dílu a podíleli se tak na už devatenáctém ročníku tradiční výstavy. „Některé předměty jsou jen zapůjčené, jiné jsou určené i k prodeji," sdělila dále Anna Musilová.

Tradiční výstava betlémů potrvá do 22. prosince, lidé si tak stihnou objednané betlémy a další vystavované předměty vzít domů pod vánoční stromeček. Výrobky například ze škol a školek ale budou v domě manželů Musilových k vidění i po tomto termínu.