Společně s nimi si některé koledy a vánoční písně zazpívalo hned několik desítek návštěvníků slavnostní vernisáže, které u vchodu ještě před zahájením přivítali trubači ze Základní umělecké školy Potštát.

„Moc bych chtěla poděkovat všem, kteří mi s výstavou pomáhali a také těm, kteří se na ni podíleli svými betlémy a vánočními aranžemi, a také dětem z Cantabile, kteří nám sem přišli zazpívat, trubačům, kteří vás vítali a také vám všem, kteří jste si dneska našli čas a přišli jste se k nám na výstavu podívat,“ řekla při zahájení vernisáže majitelka M+M Anna Musilová.

Výstava betlémů a vánočních tradic se zde uskutečnila už po třiadvacáté a k vidění je zde i betlém, který zde mohli návštěvníci obdivovat už v roce 1995, kdy tato jedna z nejnavštěvovanějších a nejúspěšnějších expozic ve městě začala psát svou historii.

„Když jsme začínali, vystavovali u nás jen dva řezbáři, dnes tady máme díla zhruba osmdesáti jednotlivců a organizací,“ pokračovala dále galeristka.

A o tom, že betlémy nemusejí být jen vyřezané ze dřeva, a že inspirací pro jejich výrobu může být mnoho i netradičních materiálů, se přesvědčí každý návštěvník.

Vedle těch tradičních dřevěných zdobí galerii také betlémy z papíru, šustí, háčkované, perníkové nebo také z chleba, korků či kamenů.

Zavítat do Galerie M+M na Jurikově ulici v Hranicích mohou návštěvníci denně od 13 do 17 hodin až do 21 prosince. V jinou dobu jim bude otevřeno na zazvonění.