Desítky cyklistů se sešly dopoledne u kašny na náměstí, odkud vyrazili po cyklostezce na Rybáře a kolem letiště zpátky do Hranic.

Po cestě si stihli zasoutěžit nejen děti rozdělené do několika kategorií, ale i jejich rodiče. Asi nejzajímavější disciplínou byl Golden šnek. V této populární soutěži vyhrál ten, kdo překonal úsek trati nejpomaleji.

Ukázalo se tak, kdo je na kole zručný a dokáže udržet rovnováhu i za velmi malé rychlosti. Těm nejlepším to trvalo i přes dvě minuty.

Účastníci cyklovyjížďky pak zamířili do areálu letního kina, kde byla připravena řada zajímavých soutěží pro děti. Jezdilo se na kolech i koloběžkách, soutěžilo se ve zručnosti nebo ve skládání obrázku.

Atraktivní novinkou pro letošní rok byl „bungee running“, tedy běh na gumovémlaně. „Akci letos pořádáme již potřetí. Soutěže jsou nejen pro cyklisty, ale i pro malé děti, které jízdu na kole příliš neovládají. Ceny získá každý podle počtu získaných bodů. Všechny jsou cyklistického rázu, například světla, držáky na láhve nebo náhradní duše,“ řekl Pavel Eliáš, vedoucí nedělního programu.

V poledne do areálu kina dorazila také městská policie. Zájemci si mohli vyzkoušet policejní pouta a obušky. Strážníci pak dětem řekli několik slov o své práci, na závěr přišla řada i na dotazy.

Řeč přišla na alkohol za volantem, problémy s parkováním, osvětlením kola nebo bezdomovce. „Účast mohla být i vyšší, ale jsme rádi za každého, kdo přišel a byl spokojen,“ zhodnotil nedělní akci Pavel Eliáš.

Hraničtí skauti navíc zvou všechny zájemcev pondělí 15. zářído místního kina Svět. Budou se promítat fotky a video znedělní vyjížďky i z dřívějších akcí.

Na závěr pak vystoupí hranické folkové duo LiThr. Promítání začíná v 17 hodin.