Den otevřených dveří hranického gymnázia odstartuje v pátek ve 14 hodin. Vedle obligátní prohlídky školy bude pro zájemce z řad bývalých absolventů připraven také volejbalový turnaj. Kdo nebude chtít sportovat nebo fandit, může si posedět a popovídat s přáteli, spolužáky nebo učiteli.

Návštěvníci budou mít možnost školu na Zborovské ulici prozkoumat také v sobotu od 9 do 12 hodin. Zlatý hřeb oslav nicméně přinese až sobotní odpoledne, když se oslavy přesunou do areálu Divadla Stará střelnice. Během dvou programových bloků se zde představí nejen současní studenti gymnázia, ale také věhlasní absolventi, kterým se podařilo uspět na širokém poli rozličných oborů.

Mezi 14 a 16 hodinou se na pódiu představí pěvecké uskupení Vokalamita, Hudecká muzika Franty Kopeckého a (Ex)Hranický dětský pěvecký sbor. Hudební hosty doplní bývalý olympionik Ondřej Kozlovský, slavný cukrář Josef Maršálek či významný experimentální fyzik Jiří Kvita.

Druhý blok se začátkem v 18 hodin svou přítomností obohatí zpěvačka kapely November 2nd Saša Langošová, operní pěvkyně Alena Kučerová (Nevímová) nebo kanoista a mistr Evropy Jakub Zavřel. Opět nebudou chybět ani Josef Maršalek či Jiří Kvita. Program doplní kapela Gymnázia Hranice a stejně jako v případě prvního programového bloku i další současní studenti.

Detailnější informace o programu oslav 150 let od založení Gymnázia Hranice najdou zájemci na webových stránkách školy. Pro účast na představení na Staré střelnici je potřeba mít rezervované místo.