„Jsme tady hlavně kvůli dětem, ale třeba vystoupení kouzelníka se líbilo i mně. Pro nás rodiče je tahle akce takovým zpestřením, ale hlavní je, že se tady něco děje pro děti," řekl jeden z dohlížejících tatínků Jaromír Kuchař, který si stejně jako několik dalších rodičů nasadil na hlavu typický halloweenský klobouk. „Ten klobouk byl pro děti. Když ho ale nechtěly nosit a pořád jim padal, tak jsme si ho na hlavě nechali my," vysvětlil.

Takzvané Halooweenbraní se v Opatovicích konalo už čtvrtým rokem. Ve spolupráci s vedením obce jej pořádala místní organizace Českého svazu žen.

„Program začal vystoupením kouzelníka, pak děti plnily různé úkoly. Musely si poskládat svého kostlivce, obcházely netopýří stezku nebo třeba lezly po pavoučí síti. Pak za úkoly dostávají odměny," řekla hlavní organizátorka akce Marie Machancová, která v neděli představovala vědmu. Vyvrcholením „Halloweenbraní" bylo vypouštění lampiónů štěstí, ke kterému došlo po setmění.

Halloween pro Opatovice nedělí nekončí. V pátek 31. října se osvětlenými dýněmi a dalšími symboly tohoto svátku ozdobí rodinné domy. Porota tak bude hodnotit originalitu a propracovanost takové výzdoby.