Strašidla, čarodějnice, černokněžníci, kovbojové, zombíci i kostlivci se sešli v pět hodin před kulturním domem, zapálili si lampiony a za děsivého řevu a houkání se vydali na rakovské náměstí.

„Měli jsme štěstí, podařilo se mi koupit snad poslední lampion v celých Hranicích. Ve všech marketech bylo beznadějně vyprodáno, ale nakonec jsem našla jeden v papírnictví," usmívala se maminka dvouletého Pepy Brišše, který hrdě nesl svítící barevný lampion.

Po krátké procházce na všechny účastníky čekala tvořivá zábava, jak pověděla Zdenka Mizerová z KKSŠ.

„Moje děti s menší pomocí napekly přes sto dvacet perníčků, které tady návštěvníci budou zdobit. Poté budeme vyrábět dýně z papíru a pro ty menší tu máme připravené halloweenské omalovánky. Také nás tu čeká dětská diskotéka, kde DJe dělá František Kopecký," popsala s tím, že oproti minulým ročníkům si zájemci bohužel nemohli tento rok vydlabávat dýně z důvodu jejich malé úrody.

Letošní Halloween byl v pořadí třetí, který se zde pořádal. A co do počtu byl zatím nejúspěšnější. Místní akce si pochvalovaly nejen děti, ale i samotní rodiče.

„Dostali jsme pozvánku, tak jsme si řekli, proč se nezúčastnit. Přišli jsme sem za dětmi a známými. Samozřejmě nám nechyběl ani lampion," pověděla maminka malého Daniela.

„Je fajn, že jsou tady takové akce. Pocházím z Rakova. Nyní bydlíme v Hranicích, ale pokaždé, když se dozvíme o nějaké místní akci, rádi se účastníme. Je tu příjemná, rodinná atmosféra," popsala další maminka Alena Chrastinová.

„Za nás byly jen besídky, dětské dny, nebo sportovní utkání, ale nějaké tvořivé akce ani ne. Je fajn, že se tu něco takového je, alespoň nesedíme doma," dodala ještě.