Majitelé motocyklů světoznámé značky se v Hranicích organizovaně scházejí už od loňska. Účastní se společných vyjížděk po okolí a navštěvují také akce jiných, registrovaných klubů Harley-Davidson.

„Vždycky se účastníme téměř v plném počtu. Vládne mezi námi pospolitost a opravdu tím žijeme. Jeden vedle druhého,“ říká Jiří Richter, nový prezident hranické divize ostravského klubu Harley Owners Group (H.O.G.)

Právě Ostravští se před dvěma týdny hranickému, do té doby ještě neregistrovanému klubu, sami ozvali. „Nabídli nám, že bychom mohli působit pod nimi, ale s vlastní samostatností,“ sdělil Richter a pokračoval: „To nás samozřejmě velmi potěšilo. Díky tomu, že teď budeme působit jako oficiální kapitola H.O.G. se sídlem v Hranicích, se budeme těšit nejrůznějším výsadám. Na druhou stranu z toho pro nás ovšem plynou i povinnosti.“

Výsady, jež nový hranický klub získal, je třeba finanční spoluúčast světoznámé firmy Harley-Davidson při pořádání předem plánovaných motorkářských akcí, prostřednictvím H.O.G. Ostrava Chapter. Jednou z nich je například Motomše. Letos se poprvé uskutečnila i přímo v Hranicích.

„Tentokrát jsme ji ještě pořádali na vlastní pěst, ale od příštího roku už ji budeme moci organizovat právě pod hlavičkou a s podporou společnosti Harley-Davidson,, H.O.G.“ vysvětlil výhody, plynoucí z registrace klubu, jeho nový viceprezident Tomáš Slimáček. Byl to právě on, který myšlenku Motomše přivezl do Hranic z australského Sydney.

Budou pořádat Poslední míli

První povinností, která pro Hranické registrací klubu plyne, je pořádání Poslední míle, což je akce, kterou majitelé motocyklů Harley-Davidson každoročně uzavírají sezonu. „Bude se tady konat 2. října,“ upřesnil Richter. Mezi další pravidelné akce klubů patří motorkářský ples v Ostravě, První míle, která naopak sezonu každým rokem zjara otvírá, dále pak Harley Party ve Strážnici a nově vzniklá tradice charitativní Motomše, jejíž myšlenkou je vzpomenout na všechny členy registrovaných i neregistrovaných klubů, jež v uplynulém roce zemřeli.

Nový hranický klub H.O.G. Hranice tvoří dvanáct členů s partnerkami. Další registrované české kluby H.O.G. jsou už jen v Praze, Ostravě, Brně, Hradci Králové a Plzni.