Silný vítr hasiče zaměstnal v sedmi případech. V Protivanově na Prostějovsku, v Bělkovicích – Lašťanech na Olomoucku a v Bílé Vodě na Jesenicku odstraňovali z cesty spadlý strom. V Jeseníku pořezali silnou větev, která ohrožovala kolemjdoucí nad přechodem pro chodce.

V Olomouci na Žižkově náměstí začala kvůli počasí opadávat omítka z jedné z budov. „Hasiči uvolněnou omítku sundali a místo zajistili páskou," uvedla jejich mluvčí Vladimíra Hacsiková.

V Olomouci – Černovíře zajišťovali uvolněný plech a v obci Jindřichov na Šumpersku padl strom na dráty elektrického vedení, které následně spadly na střechu rodinného domu. „Hasiči povolali energetiku a po vypnutí proudu strom pořezali a dráty ze střechy domu sundali," uvedla mluvčí. Při událostech nebyl nikdo zraněn.

Stále platí výstraha meteorologů na silný vítr ve Zlínském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Podle měření z měření meteorologických stanic dosahoval vítr v nárazech ve vyšších polohách Jeseníků a Beskyd nad 30 metrů za sekundu. "Očekáváme, že vítr bude ještě trochu zesilovat a není vyloučeno, že večer 25. prosince může

i na jižní Moravě a Českomoravské vrchovině v nárazech dosahovat kolem 20 metrů za sekundu. V tom případě bude výstraha aktualizována. K slábnutí větru bude docházet během čtvrtka," stojí ve zprávě Českého hydrometeorolo­gického ústavu.

V Olomouckém kraji bude ve středu zataženo, zpočátku místy mlhy a nízká oblačnost. Během odpoledne přechodně až polojasno. Nejvyšší teploty dosáhnou 3 až 6 °C, i na horách. Na silnicích se může ojediněle vyskytovat námraza.

V noci čekáme občasný slabý déšť. Nejnižší teploty 4 až 1 °C. Čtvrtek bude většinou zatažený, během dne se slabým deštěm. Nad tisíci metry se večer objeví srážky smíšené až sněhové. Nejvyšší teploty 3 až 6 °C, na horách 1 až 4 °C.