Ukázky hasičských zásahů předvedli profesionálové z celkem jedenácti družstev Olomouckého a Zlínského kraje. „Každý územní odbor vyslal jedno mužstvo, pouze Přerov zastupují hned dva – z Lipníka a Přerova,“ informoval velitel soutěže Jaromír Šindler z Hasičského záchranného sboru v Přerově.

Simulaci zásahů předváděli hasiči s pomocí vraků aut, které jim pro tyto účely poskytla firma likvidující kovové odpady. Asi největší úspěch měla u dětí ukázka vyprošťování z auta převráceného na střechu.

„Snažíme se o to, abychom zde představili nejčastější případy havárií. Mezi ně patří například srážka dvou automobilů, převrácení vozidla na střechu, bourání do betonové skruže nebo střet auta s motocyklem,“ vyjmenoval Šindler.

Soutěžící se museli snažit, aby byl zásah co nejšetrnější a nejbezpečnější. „Dodrženy musejí být i ostatní předpisy, jako je bezpečnost zasahujících osob, a hasiči se také na místě snaží zabránit další dopravní nehodě. Profesionálové mají na zásah pouze patnáct minut a vyprošťují pouze jednu osobu. Za každou minutu navíc získají trestné body,“ dodal.

K hlavním hodnotícím kritériím soutěže patřila taktika a technika provedení zásahu, dále pak poskytnutá předlékařská pomoc.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika