Nedělní program odstartoval na hřišti ve 14 hodin. Připraveny byly soutěže pro děti, ani dospělí se však nebáli malovat křídami na tabuli, lovit rybičky z rybníka nebo strefovat se tenisákem do figuríny Mr. Beana.

Do skákacího hradu si však netroufli. V průběhu odpoledne byla vyhodnocena výtvarná soutěž. Děti namalovaly desítky výkresů. Každý se pak mohl vyjádřit, která kresba se mu líbí nejvíce.

Dětské práce měly jedno společné téma - hasiče. K vidění byla i technika místních dobrovolných hasičů. Klukům se asi nejvíce líbilo auto. „Dobrovolní hasiči jsou v hasičské struktuře až poslední organizace, což znamená, že máme na starost například dopravu vody k místu požáru,“ sdělil jeden z hasičů Zdeněk Vozák.

„K požárům ale moc nejezdíme. Za posledních deset let jsme zasahovali jen třikrát. Účastníme se různých soutěží. Moc úspěšní ale nejsme,“ zakončil s úsměvem hasič.

V doprovodném programu hrála dechová skupina Partutovjanka, vystoupila také kelčská country skupina Ruty- Šuty. Do Zámrsk přijela na návštěvu i Delegace z východu, která předvedla taneční vystoupení za doprovodu hudby z pohádky Mrazík.

„Je pěkné, jak to hasiči všechno připravili. Zasmáli jsme se při vystoupeních, teď čekáme na slíbený požár,“ pochvaloval si jeden z místních, kteří se přišli na slavnosti podívat.

Vyvrcholením nedělního programu byl totiž požár starého vozidla naplněného slámou. Dobrovolným hasičům se ale moc nedařilo jeho zapalování. „My umíme jen hasit, ne zapalovat,“ křičel jeden z nich.

Neúspěšný byl pokus s cigaretou i zapálenou trávou. Na třetí pokus vrak ale přece jen vzplál. Netrvalo dlouho a na místo dorazil hasičský vůz. Požárníci vyskákali, vzali hadice a hořící vůz bez problémů uhasili.

Pokud bude zachována tradice, další hasičské oslavy se v Zámrskách budou konat za deset let.