„Ale už od pátku až do neděle bude ve dvoraně zámku výstava technických prostředků používaných při požární ochraně nebo výstava hraček a modelů s hasičskou tématikou. Půjde ale o doplňující program, ten hlavní proběhne v sobotu na Masarykově náměstí," řekl starosta Sboru dobrovolných hasičů v Hranicích Miroslav Rabel.

Hranické náměstí se v sobotu zaplní přibližně deseti hasičskými vozy.

„Chceme tak veřejnost seznámit s tím, jaké vozy nyní hasiči používají. Některé vozy a techniku si lidé budou moci prohlédnout důkladněji. K vidění budou hlavně současné vozy, ale třeba i historická, koňmi tažená stříkačka," doplnil starosta hranických „dobráků".

Výročí sboru se v minulosti oslavovalo hlavně hasičskými soutěžemi či požárními závody. Událost, k níž dojde v sobotu na Masarykově náměstí je svým charakterem spíše ojedinělá.

„Tentokrát jsme se rozhodli pro tuto formu prezentace. Chceme lidem připomenout, že tady v Hranicích Sbor dobrovolných hasičů existuje," podotkl Miroslav Rabel.

Sobotní akce začne už dopoledne v 10 hodin jízdou požárních vozů a seřazením vozidel. Po 14. hodině je na programu ukázka hašení historickou stříkačkou, srovnání požárních útoků z doby minulé a současné nebo ukázka lezeckého družstva Hasičského záchranného sboru požární stanice Přerov. Program bude hudebně doprovázet Dětský orchestr Základní umělecké školy Hranice.