Tři hasičské vozy vyrazily kolem čtvrté hodiny odpoledne od čerpací stanice Slovnaft a projížděly krokem všechny ulice v této místní části, ucpané zaparkovanými auty, jež brání hasičům v cestě na místo zásahu.

Hasiči si už delší dobu stěžují na to, že mají problém dostat se kvůli nevhodně zaparkovaným autům na místo požáru. Za nejhorší přitom považují situaci na sídlišti v ulici Pod Skalkou v Předmostí.

„Postupně jsme absolvovali všechny nejobtížnější úseky, průjezd všech tří hasičských vozů byl ale včera odpoledne hladký a na žádné větší překážky na trase jsme nenarazili,“ informoval ředitel Hasičského záchranného sboru v Přerově Miroslav Čoček.

Auta na sídlišti v Předmostí, která brání průjezdu, včera ukázněně parkovala na vyznačených místech. Ještě před týdnem to ale bylo jiné.

„Od minulé středy, kdy jsme tuto akci zahájili, jsme už vyřešili botičkami desítky přestupků. Auta přitom stojí všude, dokonce i na přechodech pro chodce,“ popsal zoufalou situaci zástupce ředitele Městské policie v Přerově Miroslav Komínek.

Předmostí není v Přerově jedinou lokalitou, kde mají hasičské vozy problém s průjezdem úzkých ulic kvůli zaparkovaným autům.

„Podobná situace je i v ulici Budovatelů, Trávník, U tenisu nebo Na Odpoledni,“ vysvětlil ředitel přerovských hasičů Miroslav Čoček. Ten tvrdí, že by zásahovým jednotkám úplně stačilo, kdyby řidiči na sídlištích respektovali dopravní značení.

Problém se podle jeho slov netýká pouze Přerova – Předmostí, ale je celorepublikovým jevem. Podobná situace je také v okolních městech – Olomouci nebo Prostějově.

V místní části Přerova Předmostí však nastal zcela specifický problém – bouří se tu i obyvatelé zdejšího sídliště, kteří kvůli nedostatku parkovacích míst žádají od magistrátu řešení.

„Situace začíná být kritická i v Hranicích a Lipníku, takže je docela možné, že se výhledově zaměříme i na tato města,“ uzavřel ředitel hasičů Čoček.