V souvislosti s Dnem požární bezpečnosti se i uplynulý pátek 13. června lidem otevřely hasičské zbrojnice v celém Olomouckém kraji. Ani hranická stanice nebyla výjimkou.

„Tato akce je spojená s pátkem třináctého záměrně. Chceme vyvrátit pověry a ukázat, že ta třináctka není nešťastná, jak se traduje," řekl profesionální hasič Václav Haitl, který v pátek na stanici v Hranicích sloužil.

Projekt je určený zejména dětem, kterým se tak naskýtá možnost vidět veškeré vybavení a techniku hasičů na vlastní oči. „Ale baví to i mě. Samozřejmě se rádi pochlubíme, co všechno tady máme. Prohlídky jsou zpestřením pracovního dne. Musíme sice dávat dobrý pozor, aby se dětem nic nestalo, ale žádnou přítěž to pro nás nepředstavuje," doplnil Václav Haitl.

Na prohlídku interiéru hasičských aut či na vyzkoušení hasičské přilby děti nemusí čekat až do pátku třináctého.

Hlavně skupinky ze škol a školek po domluvě často přijdou i během školního roku.

„Tentokrát je to ale dělané pro širokou veřejnost, může přijít každý i bez předchozího ohlášení," dodal hasič.

Pátku 13. června se nemohl dočkat například malý Adam Pospíšil, který si konečně vyzkoušet například i plynovou masku. Několikrát poseděl i za volantem hasičského zásahového vozu.

„Kluci mají doma všechno hasičské, na dnešek se třepali už půl roku. Pro ně je to dnes obrovský zážitek, jsou z toho úplně nadšení," řekla Adamova maminka Dagmar Pospíšilová.