Členové sboru by se z nové podoby své základny měli těšit už nadcházející zimu.

„Práce na budově už začaly. Firma si stavbu převzala minulý týden, celá akce by měla trvat asi do poloviny listopadu," řekl starosta Sboru dobrovolných hasičů v Potštátě Zdeněk Němec.

Na zbrojnici jsou už v současné době vyměněná okna, později dojde i na obměnu dveří a vrat. Budova samozřejmě získá také novou fasádu.

Zateplení objektu znamená pro místní „dobráky" velkou úlevu, a to i v souvislosti s péčí o uskladněné stroje a moderní techniku.

„Přes zimu se v hasičárně netopilo, takže zimní přípravě jsme museli věnovat velké úsilí. Bylo to hodně komplikované," vzpomněl starosta potštátských hasičů.

Starší část hasičská zbrojnice byla postavená před zhruba sedmdesáti lety, modernější součást budovy vznikla v osmdesátých letech. Obnova hasičského domu už proto byla velmi žádoucí. Vedle patnáctičlenné výjezdové jednotky je v Potštátě několik desítek hasičů, a to včetně dětí.

„Máme i přidružené sbory v Kyžlířově nebo Lipné. I jim nabízíme hasičskou zbrojnici k využití," poznamenal Zdeněk Němec.

Hasiči v Kyžlířově a Lipné sice disponují malými hasičárnami, například samostatné výjezdové vozidlo jim ale schází. To naopak v posledním období získala potštátská jednotka. Do jejího dopravního auta se vejde devět osob.