Během své cesty po regionu se setkali se starosty obcí, místními podnikateli i představiteli škol zřizovaných krajem a dalších organizací.

„Nechceme v krajské radě rozhodovat jen na základě předložených materiálů a podkladů, ale snažíme se udělat si vlastní obraz o situaci v jednotlivých regionech. To je také důvod, proč rada pravidelně výjíždí na jednání do různých částí Olomouckého kraje,“ popsal důvody návštěvy Hranic Ivan Kosatík.

V kraji je celkem třináct obcí s rozšířenou působností a Hranice jsou jednou z nich. „Je to naše desátá cesta,“ upřesnil hejtman.

Důležitou součástí návštěvy bylo páteční jednání, na které přišli starostové většiny okolních obcí. Ti se členů krajské rady ptali na problémy, které jejich obce trápí.

Padaly tak otázky týkající se stavu komunikací a jejich údržby, výstavby protipovodňových opatření, budování větrných elektráren a dalších problémů.

„Většina problémů bývá v jednotlivých regionech stejná. Hranicko je na tom poměrně dobře, svědčí o tom i fakt, že obce z Hranicka se v posledních letech pravidelně umisťují na předních místech ankety Vesnice roku,“ podotkl Ivan Kosatík.

Podle jeho slov je to známkou, že v obcích na Hranicku jsou schopní starostové a že jejich vedení funguje dobře. Hejtman se také vyjádřil k tomu, jak se postupně zlepšuje vnímání krajů v očích lidí.

„Podle různých průzkumu u občanů vedou místní samosprávy, kraje jsou na tom také velmi dobře, mnohem lépe než ministerstva nebo poslanecká sněmovna,“ sdělil Ivan Kosatík.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika