„První prohlídky začnou už tuto sobotu 28. září. Provádět se začne v 19 hodin, poté vždy po půl hodině až do 22 hodin. A protože je maximální počet účastníků prohlídky 40 osob, bude třeba si předem místa rezervovat," uvedl kastelán hradu Jan Lauro.

Zářijové prohlídky pořádá hrad ve spolupráci s přerovskou Meoptou a vojenskými nadšenci, takže se lidé mohou těšit i na ukázky vojenských dovedností, budou mít možnost vyzkoušet si přístroje nočního vidění nebo si projít stezku odvahy. „Časy středověkých rytířů připomenou souboje členů skupiny historického šermu Nuntius Regis. Na závěr každé prohlídky vystoupí Boca Fuego s představením O zkrocení zubra," přiblížil dále program Lauro.

Další noční prohlídky se konají v sobotu 5. října. Stejně jako v září platí i pro říjnový termín nutnost rezervace a to nejpozději do 1. října.

„Říjnové prohlídky pořádáme ve spolupráci se Studiem Bez kliky a zapojíme se do projektu Celé Česko čte dětem. Zatopíme v kamnech ve studiu na třetím nádvoří, nechystáme pohodlné posezení a v atmosféře světel lucerniček tu půjdou knížky z ruky do ruky. Nachystáme čaj pro děti i kávu pro rodiče, jen ať si návštěvníci nezapomenou přibalit deku, kdyby se zima přihlásila s předstihem," připomíná kastelán.