Starší generace si jako vrcholný dárek pod stromečkem pamatují autodráhu nebo igráčka.

Plastový panáček v mnoha různých provedeních se přednedávnem sice opět vrátil na pulty obchodů, zájem o něj ale velký není. Alespoň mezi současnou drobotinou.

„Letošním hitem alespoň u nás jsou nejrůznější nestvůry a roboti. Poměrně dobře se ale prodávají například i auta na dálková ovládání,“ říká žena prodávající v hračkářství v Radniční ulici, která si nepřála do novin uvést své jméno.

Jiné zkušenosti má prodavačka s obchodu s hračkami v nákupním centru Koloseum.

„Pokud jde o kluky, tak na odbyt jdou tanky a také koloběžky. Děvčatům se zase nejvíce kupuje různé nádobíčko a hlavně tančící koberec,“ přibližuje hity letošních Vánoc prodavačka Ester Mokrovičová.

Podle jejích slov si dívky zcela překvapivě nepřejí pod stromeček panenky.

„Poměrně hodně jsou teď populární ještě různé logické hry jako je Safari,“ přidává další postřeh Mokrovičová.

Stačilo pár minut v obchodě, abychom zjistili další oblíbené dárky. Jeden rodičovský pár zde nakupoval koloběžku, další pak hrajícího plyšáka.

„Náš malý si letos přál hlavně různé figurky Spidermana. Zřejmě je to u nich ve školce hodně populární,“ přiblížila se smíchem přání svého syna nakupující Eva Vnoučková. Zda se jemu a všem ostatním jejich přání splní se všichni dozvědí u svého stromečku až na Štedrý den.