„Letos je to poprvé, co se tak moc může zapojit i veřejnost. My jsme tedy zmobilizovali všechny síly a oslovili jsme média, a žádáme tak všechny o podporu. Hlasující tímto rozhodnou o vítězi v kategorii cena veřejnosti. Pro Černotín mohou hlasovat od 24. srpna do 18. září na stránkách http://www.vesniceroku.cz/o-soutezi/isoutez. Hlasovat lze každý den jednou," přiblížil starosta Černotína Jiří Andrýs.

Obyvatelé obce se v těchto dnech pilně připravují na komisi.

„Přípravy jsou velké, všechny spolky něco chystají a my uklízíme vesnici. Budeme chystat společenské centrum. Zítra a pozítří máme porady, kde probereme poslední detaily sobotního dopoledne," sdělil dále starosta s tím, že program má vesnice připravený opravdu bohatý. „Našemu jménu určitě pomůže i to, že jsme o víkendu vyhráli dračí lodě ve Skaličce. Navíc nám vyšla publikace o technických památkách Černotína a do pátku vydáme i knihu o naší historii," pochlubil se se smělými plány.

Plné ruce práce mají teď v Černotíně všichni. Finišují s naučnou stezkou a kondičními okruhy. Pro děti mají připravený dětský den se zajímavým programem a spoustou zábavných atrakcí. „Teď aby nám vyšlo počasí. Pokud bude hezky, věřím, že dojde hodně lidí," zadoufal starosta.

Slavnostní vyhlášení soutěže se uskuteční v Luhačovicích v sobotu 19. září. „Bude tam dětský folklorní festival a po něm bude vyhlášení celostátního kola. Už máme zpola zaplněný autobus našich příznivců, takže tam budeme mít fanoušky nejen z Černotína, ale i Hluzova a okolí. Je toho moc, tak se těším, až to bude za námi," zasmál se starosta Jiří Andrýs.