V sobotu to ještě lidé z ulice přežili, v neděli se obrátili na městskou policii. Konec jejich zoufalství učinila v pondělí sama firma. Stroj odpoledne odvezla. „Hlídka městské policie v neděli na místě zjistila, že štěpkovač, který dělá hluk, je v provozu.

Pracovníci firmy volali majiteli a ten práci ukončil. Firma má zákaz práce na stroji v sobotu a v neděli, případ jsme předali odboru životního prostředí,“ informoval šéf Městské policie v Hranicích Miroslav Mann. Případem hluku ze štěpkovače se zabývala hranická radnice už na jaře.

„Stavební úřad zakázal tehdy jeho provoz, protože firma neměla stavební povolení na umístění stroje; výroba štěpek tehdy ustala,“ vzpomenul mluvčí radnice Petr Bakovský. „Klid byl až do minulého týdne, kdy firma dovezla mobilní zařízení na štěpkování. Ten hluk je hrozný. Máme malé děti a ty nemohou spát, je to hrůza,“ řekl jeden z obyvatel ulice, který si nepřeje zveřejnit své jméno. „Mám strach ze msty,“ vysvětlil své obavy.

„Lidé v ulici jsou nešťastní. Obrátili se na mě už na jaře, kdy se problém s hlukem vyskytl poprvé. Firma má v areálu stroj bez protihlukových opatření. Na jaře ho po šetření stavebního úřadu odvezla, teď zde umístila mobilní stroj, na který stavební povolení nepotřebuje. Nemá však hygienická měření hluku,“ řekl hranický zastupitel Zdeněk Špiřík (nezávislý za KSČM).

„Na základě stížností obyvatel ulice na hluk v průběhu víkendu zasahovala na místě městská policie. Podnět jsme předali hygieně, jejíž pracovníci provedou na místě šetření,“ informoval Petr Bakovský.

Místní šetření stanovila hranická radnice na 23. října. Firma ale už včera odpoledne štěpkovač odvezla. „Měli jsme tu na týden mobilní štěpkovač,“ potvrdila pracovnice akciové společnosti Kotrla Kateřina Matušková.

Jak uvedla, v pondělí 8. října nechala firma štěpkovač odvézt. „Nebudeme štěpkovat, dokud nevyřešíme protihluková opatření, “ řekla Kateřina Matušková. Podle jejích slov se na protihlukových opatřeních pracuje.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika