Po čtvrtečním koncertě pro děti v podání Pavla Nováka mladšího na lipenském náměstí se v pátek dospělí bavili na nádvoří zámku při divadelní komedii s názvem Paroháč aneb Lékařem proti své vůli.

V sobotu ráno byla pro zájemce připravena pohodová cyklovyjížďka a v zámeckém parku pak koncert dechové hudby Fryštácká Javořina. Po vernisáži výstavy uměleckého kováře Igora Kitzbergera v galerii Konírna se program opět přesunul na náměstí, kde se představili nejrůznější lipenští muzikanti.

Po nedělní mši si mohli lidé v centru města nakoupit na jarmarku a přitom si poslechnout zvučnou muziku kapely Docuku z Valašského Meziříčí. „Nenechte je odejít, řekněte si o přídavek,“ vyzývala po jejich koncertě přítomné publikum Blanka Prudilová z odboru kultury lipenské radnice, která dopolední program uváděla.

Rytíř Ondra z Karlštejna

Hned po koncertě dostali slovo dva Komedianti na káře s veselou pohádku Bajaja. Vtáhli do děje tři děvčátka a dva chlapce, kteří si vyzkoušeli role princezen a rytířů. „Jsem rytíř Ondra z Karlštejna,“ představil se po poradě s jedním z herců malý dobrovolník. „A já jsem rytíř Ondra z Lipníka,“ uklonil se jeho mladší jmenovec.

Odpoledne se znovu vrátila na pódium zpěvačka kapely Docuku Lucie Rédlová, tentokrát s formací Garde. Svůj um předvedli obecenstvu také členové taneční skupiny Střediska volného času a Základní umělecké školy Lipník nad Bečvou.

Na šestnáctou hodinu nedělní připravili pořadatelé pro rodinné týmy historické hry v meditační zahradě a zlatým hřebem Svatojakubských hodů byl Rock and Roll Band Marcela Woodmana. (ka)

#nahled|https://g.denik.cz/61/dd/lipnik_svatojakubsky_jarmark_hody_docuku_redlova_2010072513_denik-galerie.jpg|https://g.denik.cz/61/dd/lipnik_svatojakubsky_jarmark_hody_docuku_redlova_2010072513.jpg|Děti se v neděli dopoledne na lipenském náměstí bavily u pohádky Bajaja v podání dvojice Komediantů na káře#