Na pohádku Terezka a kouzelné autíčko v podání olomouckého divadla Tramtarie mohou přijít děti s rodiči do kulturního domu Echo v pátek 21. července v 17 hodin. Krátce po setmění, tedy asi v devět hodin večer, promítne letní kino U čápa vedle terasy Kulturního domu Echo slavný americký muzikál z roku 1978 Pomáda v hlavní roli s Johnem Travoltou a Olivií Newton-John.

„Sobotní program odstartuje v 10 hodin dopoledne na terase Kulturního domu Echo Petr Stojan Quartet, v jehož podání zazní francouzské šansony, jazzové evergreeny a písně básníka a přerovského rodáka Josefa Kainara,“ přiblížila za organizátory Marie Šuláková.

Od 18.30 hodin pak rozezní náměstí T. G. Masaryka kapela z Lipníku Cimrmanovo Torzo. V repertoáru má skladby od blues po hard rock od slavných skupin šedesátých a sedmdesátých let a na hodech bývala v minulosti pravidelným hostem.

Od 20.30 hodin si posluchači užijí vystoupení uskupení Happy To Meet ze Šumperka, které hraje keltský rock. Po temperamentním nářezu završí po setmění večer ohňová show, o niž se postará skupina Bocca Fuego.

Sváteční nedělní ráno začne v 9.30 hodin hodovou mší ve farním kostele sv. Jakuba. „Sloužit ji bude Josef Pelc, děkan z Uherského Brodu, který působil sedm let jako kněz v lipnické farnosti. Ve stejném kostele se od 14 hodin uskuteční i koncert barokní hudby a v 15 hodin dojde k Svátostnému požehnání,“ popsala Marie Šuláková.

Program na náměstí začne ve 14 hodin řemeslným jarmarkem. Zájemci budou mít možnost vyzkoušet nejrůznější řemesla, jako kovářství, tkaní na stavu, předení na kolovrátku, paličkování nebo plstění plstící jehlou.

V 15 hodin předvede brněnská skupina Čankišou fúzi world music a rocku. Její styl v sobě mísí vlivy několika etnik, především arabského, afrického, indického a balkánského, a rockové základy jednotlivých muzikantů.

V 16 hodin se pozornost návštěvníků přesune na historickou skupinu Roma Victor, jež na náměstí předvede římské formace a v interaktivních hrách zapojí do soubojů a lukostřelby i děti a jejich rodiče. Slavnosti završí v 17 hodin koncert slovenské zpěvačky Kristíny, jež reprezentovala Slovensko na pěvecké soutěži Eurovision Song Contest 2010 a v České republice se těší mimořádné popularitě i díky hitům Horehronie, Pri oltári nebo Jabĺčko.

Během hodů budou zpřístupněny i některé jindy uzavřené památky - například věž se zvonicí. Lidé mohou zavítat na výstavu Jana Kanyzy v Galerii Konírna, nebo se pokochat pohledem na kované exponáty Igora Kitzbergera v centru města. Zajímavé vzdělávací zpestření chystá i Městská knihovna. V neděli od 14 do 16 hodin se mohou děti těšit na tradiční Eurohraní. Budou si moci vyzkoušet kolo štěstí a soutěžit ve vědomostech o Evropě nebo si poskládat velkoformátové puzzle Evropy.