„Letos pokračujeme v tradici. Máme tu klasické zabijačkové výrobky, které nám lidé berou hned pod rukama a stejně jako každý rok je toho málo,“ zhodnotila stručně starostka Skaličky Petra Kočnarová.

Její pozvání na Skaličské hody pozvali i zástupci dalších obcí, například starostky Býškovic, Hustopeč nad Bečvou, Špiček, nechyběl ani místostarosta Stříteže nad Ludinou Petr Pajdla. „Přestože jsme na zabijačce, zatím jsme dostali jen koláč,“ žertoval.

Asi nejvýznamnější osobou, která dopolední zabijačku s bohatým občerstvením nejen v podobě vepřových specialit navštívila, byl náměstek hejtmana Olomouckého kraje Ivan Kosatík.

„Nepočítám se už mezi mladé, ale přesto jsem dnes na zabijačce poprvé. Překvapil mě obrovský zájem lidí. Vždycky jsem si myslel, že je to spíše rodinná záležitost,“ sdělil Kosatík. Večer však v Sokolovně spolu s místními občany netancoval. Čekal jej závěr Podzimního festivalu duchovní hudby v Olomouci.

Za doprovodu kapely Sex – teť uzavřela sobotní den ve Skaličce hodová zábava. Coby překvapení večera vystoupila na parketu skupina břišních tanečnic Benkari.

Díky štědrým sponzorům se lidé dočkali i poměrně zajímavých cen v tombole. Ti nejšťastnější vyhráli wellness pobyt pro dvě osoby nebo satelitní komplet.