Policejní hlídka si všimla motocyklu Honda se dvoučlennou posádkou v ulici Novosady v Lipníku nad Bečvou. Protože policisté v muži poznali podezřelou osobu, vyrazili za ním se zapnutým výstražným a zvukovým zařízením.

Motorkář ale na pokyny k zastavení nereagoval a po ujetí několika desítek metrů pouze zastavil, aby mohla sesednout jeho spolujezdkyně.

„Vzápětí ale vyrazil z místa a snažil se hlídce ujet. Zamířil Hranickou ulicí z Lipníku směrem na Hranice, ale na konci ulice se na kruhové křižovatce zase otočil a jel zpátky do města. Kličkoval po celé šířce Hranické a nakonec se u křižovatky s ulicí M. J. Husa střetl s protijedoucím vozem Škoda Fabia,“ vylíčil krajský mluvčí policie Libor Hejtman.

Náraz odhodil auto vpravo, kde zasáhlo dva další vozy - Opel Zafira a Jeep Renegage.

„Při nehodě utrpěl zranění nejen řidič motocyklu, ale také dvě spolujezdkyně z vozu Škoda Fabia a jedna žena z vozu Opel Zafira. Zda motorkář řídil pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky, prokáže až rozbor krve. Dechové zkoušce se totiž kvůli zraněním nemohl na místě podrobit,“ doplnil.

Policisté vzápětí zjistili, proč se motorkář z Novojičínska pokoušel hlídce ujet. Soudy v Novém Jičíně a Přerově na něj totiž vydaly dva příkazy k zatčení a muž je v celostátním pátrání.

„Kromě toho mu Magistrát města Ostravy uložil zákaz řízení pro všechny skupiny motorových vozidel až do září 2028,“ upřesnil.

Hazardérovi z Novojičínska hrozí kromě spáchaných přestupků v dopravě až dvouleté vězení za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.