„Praskla nám klimatizace v malé tělocvičně. Na vině jsou zřejmě velké mrazy, které nyní panují. Horká voda vytekla na náčiní, žíněnky a lavičky. Někde bylo až dvacet pět centimetrů vody,“ popsala nešťastnou událost ředitelka školy Alena Šťastná.

Během pondělka byl proto ve škole omezený provoz. Kvůli havárii nemohlo fungovat ani topení v budově.

Ředitelka potom sehnala vysoušeče a kontaktovala pojišťovny, které by měly škodu v řádech desítek tisíc korun uhradit.

„Oprava klimatizace přijde asi na šedesát tisíc. Velkým otazníkem je ale podlaha, na které se poškození nemusí projevit hned. V takovém případě škodu nedokážu odhadnout,“ uvedla Šťastná.

Tělocvična je od pondělka uzavřena a cvičit v ní žáci nebudou ještě ani příští týden. Školáci se proto účastní náhradního programu, který se bez tělocvičny obejde.

„Někteří jsou tento týden na lyžařském kurzu, další jezdí na plavání nebo chodí ven. Je to v souladu s naším školním vzdělávacím programem,“ shrnula ředitelka.

Základní škola 1. máje není jedinou hranickou školou, kterou trápí voda ve vnitřních prostorách. Na gymnáziu ve Zborovské ulici je už druhým týdnem uzavřena jedna z učeben ve druhém patře, do které se voda dostala ze střechy. Nově vymalovat se bude muset i část chodby.