Situace vyvrcholila o víkendu, kdy proběhlo živé vystoupení hudební skupiny. To se prý podle účastníků akce protáhlo až do tří hodin do rána.

„O víkendech se na nádvoří hospůdky line libozvučná hudba, provázená mohutně znějícími bubny po vzoru afrických tamtamů,“ stěžoval si Deníku jeden z rozhořčených obyvatel Týna Viktor Ivanov. Podle jeho slov způsobují zejména zvýšené údery na buben vibraci okenních tabulek, takže lidé mnohdy nemohou ani usnout. „Nedá se to vydržet. Myslím, že kdyby se něco podobného konalo v centru Přerova nebo Lipníka, tamní konšelé by sjednali nápravu,“ myslí si Ivanov.

Lomoz totiž často trvá až do časných ranních hodin. „V domě rezonují okenní tabulky a všechno se otřásá. Když tam chce člověk žít, aby si dal špunty do uší,“ potvrdil také Lubomír Trna, který do Týna pravidelně jezdí s dětmi za svou matkou. „Napsal jsem proto stížnost a o neúnosné situaci informoval zdejšího starostu,“ podotkl dále.

Podle starosty Týna nad Bečvou Josefa Vaculina se na zástupce samosprávy obracejí lidé s ústními i písemnými stížnostmi. „Na svém nejbližším zasedání se budou stížnostmi zabývat orgány obce. Snažím se o problému jednat jak s provozovatelem zařízení, tak i s občany,“ reagoval na námitky místních starosta Týna.

Provozovatel restaurace Ladislav Vyoral se nařčení z nadměrného hluku brání a považuje je za neopodstatněné. „Lidem jsem vysvětloval, že je letní sezona. Každou akci navíc hlásím obci,“ řekl. Podle jeho slov se všude najde pár lidí, kterým bude hlasitá hudba vadit. „Osmdesát procent místních ale chápe, že se pro ně snažíme něco dělat. Celé jaro jsme totiž poslouchali, že se ve vesnici nic neděje,“ podotkl.

Obyvatelé Týna nejsou ve svém názoru na hluk z restaurace jednotní. Zatímco lidé, žijící v těsném sousedství restaurace, lomoz odmítají, místní mládež podobné aktivity naopak vítá. „Mně to tady chybělo, konečně se ve vesnici něco děje a máme kam jít za zábavou,“ uvedla mladá dívka z Týna nad Bečvou. Že i zábava má své hranice, si nepřipouští. „Jsme malá obec, navíc kousek od Helfštýna. Aspoň je tu veselo,“ uzavřela.