Díky dobrému hospodaření za loňský rok si město může dovolit investovat až 45 milionů. Jednou z významných investic je oprava budovy mateřské školy v ulici Na Zelince.

„Demografická křivka roste, a tak je zapotřebí vytvořit kvalitní zázemí pro předškoláky. Rekonstrukce školky je rozvržena do dvou let,“ podotkl starosta Lipníku nad Bečvou Miloslav Přikryl.

Další významnou částku vyčlenila lipnická radnice na zpracování projektové dokumentace sportovní haly. Na tento záměr je určen 1 milion 500 tisíc korun.

„Vedle zázemí pro různé druhy sportů by v hale měla vzniknout také například posilovna či sauna,“ sdělil starosta Lipníku nad Bečvou.

Do oblasti sportu však město uvolnilo ještě další finance, a to na vybudování víceúčelového hřiště v Komenského sadech. Město však pamatuje také na památky.

Letos totiž hodlá zrestaurovat sochu sv. Jana Nepomuckého u mostu přes řeku Bečvu a naplánovaná je i oprava kapličky v místní části Trnávka.

Prioritou města bude také dokončení rekonstrukce zámku, v němž sídlí městský úřad. „Na tyto záměry budeme žádat o dotace,“ dodal Přikryl.