Největší fronty se již od rána tvořily u stánků s uzeninou a čerstvými rybami. Návštěvníky trhů neodradil ani dopolední déšť. „Mají tu obrovský výběr chlazených ryb, jsem úplně nadšená," pochvalovala si Andrea Čermáková, které nevadilo si vystát dlouhou frontu s deštníkem v ruce. Velký zájem byl také o cibuli a česnek. Samozřejmě český.

„Máme jenom český česnek, jiný bysme ani neprodávali," ujišťovala zákaznici jedna z prodejkyň.

Zájem vzbudila Tvarůžková cukrárna

Na pultech ale nechybělo ani kysané zelí, sušené ovoce a oříšky, mošty, výrobky a nádobí ze dřeva, nebo zdravé víno z černého rybízu či medovina. Velký zájem vzbudila i Tvarůžková cukrárna.

Mezi prodejci se opět objevila řada výrobců místních kvalitních potravin a držitelů značky kvality Moravská brána regionální produkt. Farmářské trhy regionu Hranicko tak opět poskytly návštěvníkům nákupy od dodavatelů čerstvých a kvalitních potravin.

Spokojená zákaznice

„Chtěla jsem domácí tvaroh a hlavně med. Sehnala jsem všechno a ještě jsem přikoupila domácí pecáky a nějaké koření, jsem spokojená," svěřila se se svými nákupy pětatřicetiletá Jana.

Farmářský trh zpříjemnila Hudecká muzika Franty Kopeckého, která návštěvníkům vyhrávala známé lidové písničky.

Osvědčila se i Kavárna Deníku

K doprovodnému programu letos patřila i Kavárna Deníku, kde si čtenáři mohli přečíst aktuální vydání Hranického týdne, vypít si lahodnou kávu nebo jablečný mošt, a za účasti členů redakce se mohli seznámit například s výhodami předplatného.

Podívejte se i na fotogalerii z Kavárny Deníku.