„Když začnou pracovat v šest hodin, dá se to pochopit. Ale když jsem se vzbudil kvůli hluku vrtačky a pokřikování ještě za tmy o půl páté, nechtělo se mi tomu ani věřit,“ popsal situaci na sídlišti muž, který nechtěl uvést své jméno.

Pracovníci firmy rušení nočního klidu ospravedlňují. Minulý týden v pátek dělali na domě práce, které se neslučují s vysokými teplotami. Ty během dne přesáhly i třicet stupňů.

„V horku to zasychá rychleji, než bychom potřebovali. Jsou to ale jen nárazové práce a zatím nikde jsme se nesetkali s odporem obyvatel. Máme zkušenosti i z měst jako je Ostrava nebo Olomouc,“ uvedl Ivo Mareš, majitel firmy, která zateplování provádí.

Podotkl také, že během teplého počasí je materiál těžko zpracovatelný a technicky není možné zateplení budovy provést. Zateplení panelového domu má být hotovo do dvou týdnů. Ještě nejméně dvakrát má dojít k tomu, že dělníci začnou pracovat ještě v noci.

„Nevím, jak to může někoho vzbudit. Hluk je shodný maximálně s tím, když tam někdo parkuje auto,“myslí si Mareš.

Stejný názor jako lidé z Hromůvky má i městská policie. „Zatím naši strážníci nic takového neřešili, ale pokud pracují se stroji uprostřed sídliště, rušení nočního klidu to zřejmě bude,“ sdělil velitel Městské policie Hranice Miroslav Mann.

V případě telefonického oznámení vyjede hlídka na místo a posoudí situaci. Pracovníky firmy pak upozorní, že práci musí posunout až na šestou hodinu ranní.