Mnohým se však nová podoba největšího hranického náměstí nelíbí. Titul Největší ostuda města si nakonec náměstí zasloužilo díky 280 hlasujícím. „Vzhled náměstí je otázkou osobního vkusu,“ komentoval kandidaturu náměstí na největší ostudu města mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Jak dále podotkl, šířku komunikací posuzovali odborníci a auta by s průjezdem v místech zúžených betonovými sloupky neměla mít s průjezdem problém. Lidem z Hranic však nevadí jen omezení automobilové dopravy, ale také betonový vzhled celého náměstí.

Bouřlivou diskusi dodnes vyvolává vodní prvek, který nahradil dřívější kašnu. „Kašna je moderní, berme to takhle. Ale nevím, proč by měla být kašna letním koupalištěm,“ vyjádřila se v diskusi Adriana Drozdová.

„Nejhorší je kino. Pak ty cesty, všude samá díra. Je toho hodně, ale hezkých staveb není málo,“ dodala k dalším navrženým hrůzám města.

Největší internetovou diskusi vyvolal hranický skatepark. „Rozjezdová rampa přece není překážka. Všechno je navíc rezavé. Přijďte se k nám podívat, rádi vám ukážeme vady,“ vyzvali skateboardisti zastupitele. Ti se však na návštěvu skateparku v Žáčkově ulici nechystají. V polovině hlasovacího období to vypadalo, že právě skatepark se stane největší ostudou. Nakonec však získal o 39 hlasů méně.

S velkým odstupem za náměstím a skateparkem se umístili další kandidáti. Prázdná plocha po bývalém zbořeništi naproti zámku získala 40 hlasů, podoba pekárny při pohledu od Veličky zaujala 35 hlasujících, podobně se umístil i podchod u sídliště CVH.

Naopak nejmenší ostudu městu dělá z deseti nabízených kandidátů hřbitov. Mistr správy hřbitovů v diskuzi přislíbil, že rekonstrukce hřbitova, v rámci které se bude řešit odvodnění, lavičky i veřejné osvětlení, je připravena.

Vyhodnocení soutěže

  • 1. Náměstí TGM 280 hlasů
  • 2. Skatepark 241 hlasů
  • 3. Staveniště u zámku 40 hlasů
  • Názory hranických osobností na novou ostudu města najdete ve čtvrtečním Hranickém týdnu