Společnost Naparia, která jako poslední stavbu za desítky milionů korun řešila, se nyní zaměřuje na jiný komplex.

„Projekt zimního stadionu v Hranicích jsme vypustili, jelikož se soustředíme na budování sportovního centra. To bude podle plánů otevřeno v dubnu příštího roku," řekl Petr Symerský, jednatel a člen představenstva zmíněného podniku.

Možná i kvůli koncentraci na jiné sportoviště roste skepse nejen u veřejnosti, ale také například u bývalého iniciátora výstavby zimního stadionu Slovanu Hranice.

Jeho předseda Karel Hübl připustil, že pokud se projektu neujme jiný silný subjekt, na umělé ploše se v Hranicích bruslit nebude.

„Vidím to špatně. Společnosti Naparia, která do zimního stadionu chtěla investovat třicet milionů korun, jsme předali projekt se všemi náležitostmi. Uvidíme, jaká bude vůle příštího zastupitelstva, ale pokud iniciativu nevyvine město, asi to celé zapadne," uvedl Karel Hübl s tím, že sám v následujících komunálních volbách kandidovat nebude a projekt tak v obměněné sestavě hranického vedení už neprosadí.

„Částka třiceti milionů korun platila v době, kdy jsme od Slovanu projekt přebírali. Jenže dotace v tom rozsahu, o kterém Slovan uvažoval, je nedosažitelná," řekl Petr Symerský a připustil, že bez dotační podpory je existence zimního stadionu ve městě spíše jen utopií.

Hokej Hranice? Nulová aktivita

V souvislosti s možnou výstavbou zimního stadionu před časem v Hranicích vznikla obecně prospěšná společnost Hokej Hranice.

Jednatel firmy Naparia ale potvrdil, že i vzhledem k finančním prostředkům, které nyní spolkne vznikající centrum na Teplické ulici, je doposud aktivita Hokeje Hranice vlastně nulová.

Nejen pro hokejové fanoušky se před dvěma lety alespoň zalednila plocha víceúčelového hřiště za plovárnou na Žáčkově ulici. Jenže na rozdíl od mnoha obcí na Hranicku už letošní zima takovou možnost ve městě nenabídne.

„Kluci, kteří s tímto nápadem a žádostí o napojení na vodu z tenisové haly tehdy přišli, se už letos neozvali. Ta akce se zřejmě nesetkala s velkým úspěchem a ani počasí jí příliš nenahrávalo," dodal Karel Hübl.