„Starostové si chtějí při povolování heren jen namastit kapsy,“ zní titulek nad veřejně publikovaným internetovým rozhovorem se zástupcem velké sázkové společnosti, Markem Hermanem.

Ten v textu mimo jiné tvrdí, že poslanci umožnili městům a obcím účastnit se povolovacího řízení k provozování loterií a tím jim vytvořili prostor pro korupci.

Na dotaz, zda má dotyčný s korupcí konkrétní zkušenosti, odpověděl: „Mám. Jedná se například o Hranice na Moravě, Nový Jičín, Český Krumlov, Františkovy Lázně, Příbram a Prahu.“

Blíže se ale Herman k Hranicím nevyjádřil. Ty se však na toto nařčení přesto rozhodly reagovat žalobou.

„Tuto záležitost jsme předali našemu právníkovi, aby mohl zahájit nezbytné kroky,“ řekl bez bližšího upřesnění tiskový mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Aktuální obecně závazná vyhláška o provozování výherních automatů platí v Hranicích od loňského října. Zakazuje je ve stometrovém okruhu kolem škol a školských zařízení, církevních budov, zařízení zdravotní a sociální péče a budov státních orgánů.

Tato pravidla platí pro všechny, kteří si herny od podzimu pořídili nebo teprve pořizují.

„Až stávajícím provozovatelům vyprší povolení a budou žádat o nové, budeme už novou vyhlášku praktikovat i u nich,“ řekl již dříve Bakovský.