„Rozpočet města ve výši 418 milionů korun jsme na zastupitelstvu schválili bez větších problémů,“ začala starostka města Radka Ondriášová. Podle ní byl rozpočet oproti původnímu návrhu nejvíce krácen zejména v oblasti provozu městského úřadu.

Po rozpočtu přišly na řadu investiční a dotační akce. Mezi nimi vyniká zejména rekonstrukce ulice Sklaní, kde se počítá s částkou dvacet milionů korun. Mezi dotačními akcemi se na peníze může těšit například i azylový dům, autobusové zastávky nebo domov seniorů.

„Počítáme také s milionovou částkou do protipovodňových varovných systémů,“ připomněl místostarosta Hranic Miroslav Wildner.

Poté už přišlo na řadu téma, které hýbe nejen Hranicemi, ale celou naší republikou. Tajemník úřadu informoval o zvýšení iniciativy v boji proti korupci.

Etika, retardéry a web

„Sám jsem se o problém korupce zajímal a mám za úkol připravit etický kodex, který bude platit pro všechny zaměstnance úřadu,“ upozornil Vladimír Vyplelík.

Na stůl se dostalo ievergreen v podoběretardérů v Komenského ulici. Představitelé města jen zopakovali informaci, že se rušit nebudou, ale že dojde k jejich úpravě.

„Budou se upravovat tak, aby se snížila hlučnost v oblasti,“ uvedla starostka města. V praxi to znamená, že za dvě stě padesát tisíc korun se provede zmírnění a prodloužení nájezdů na zmíněné retardéry.

Na závěr mluvčí radnice informoval o nových internetových stránkách Městského informačního centra.

„Stránky byly spuštěny v únoru a myslím si, že se povedly,“ poznamenal Petr Bakovský. (zem)