Nutnost revitalizace celé rybníkové soustavy by se letos mohla dočkat svého zahájení. Město, které je vlastníkem rybníku, vypracovalo po dohodě s místní rybářskou organizací projekt, na jehož základě nyní žádá o dotaci.

Ta by sice mohla pokrýt většinu celkových nákladů na potřebné úpravy, jenže její přidělení doposud není vůbec jisté. Právě přislíbení dotačního příspěvku je přitom i v tomto projektu zcela klíčové, bez něj by k revitalizaci ani letos nedošlo.

„Ano, je pravděpodobné, že v případě nepřislíbení dotace by se celá akce na nějakou dobu odložila," řekl tiskový mluvčí Městského úřadu Hranice Petr Bakovský.

Z investičních údajů města pro letošní rok vyplývá, že radnice na revitalizaci Kuchyňky počítá celkově s přibližně sedmi miliony korun. Z této částky je ochotná takzvaně předfinancovat pět milionů, které by se do městské pokladny v rámci přidělené dotace v roce 2015 zase vrátily.

Hospodář místní organizace Českého rybářského svazu Dušan Orava potvrdil, že v případě přislíbené dotace by k prvním pracím na revitalizaci mohlo dojít už v letošním roce.

„Pokud by žádost o dotaci byla úspěšná, začalo by se pracovat už na podzim letošního roku. Nešlo by ale jen o nutné odbahnění rybníku Kuchyňka, ale i o revitalizaci celé tamní soustavy rybníků," řekl.

Práce v první fázi, se kterými by se začalo letos na podzim, by se měly završit v létě 2015.