Hranická radnice, která příští rok dostane kasárna do svého majetku, chce objekt využít co nejlépe. Proto nyní oslovila odborníky, kteří navrhnou, co by se s kasárnami dalo dělat.

„Rozhodli jsme se oslovit odborné firmy, které nám předloží návrhy, jak areál Jaslo využít. To, co se nám bude líbit nejvíce, si pak vybereme,“ uvedla hranická místostarostka Radka Ondriášová (Právo a Spravedlnost).

Radnice již dříve přišla s několika nápady, co s kasárnami dělat. Nejčastěji se objevovala myšlenka vybudovat v patnáctihektarovém areálu průmyslovou zónu. Zájem projevili už někteří místní podnikatelé. „Ti by chtěli využít zdejší hangáry pro parkování své techniky,“ sdělil již dříve hranický starosta Miroslav Wildner (ODS).

Místostarostka Radka Ondriášová zase navrhla vybudovat v kasárnách vysokou školu se zaměřením na lesnictví a dřevařství, a to v návaznosti na dvě střední školy, které se v Hranicích těmito obory zabývají. „Tento projekt by mohl přitáhnout do města mladé lidi, kteří by pomohli k jeho oživení a rozvoji,“ podotkla místostarostka.

Obyvatelům Hranic by se zase zamlouvalo využití areálu kasáren k bydlení. Vyplynulo to z ankety, kterou Deník mezi lidmi v Hranicích dělal. „Bydlení by bylo velmi vhodným řešením zejména pro mladé lidi, nové byty jsou potřeba stále,“ uvedla například Ludmila Koutná z Hranic.

Kasárna nyní používá armáda k uskladnění nepotřebné techniky. Jednání o předání objektu městu začala již před několika lety, vzhledem ke změnám armádních koncepcí ale byla jednání přerušena. Nyní byla obnovena a podle všech předpokladů dojdet k předání kasáren městu v druhé půli příštího roku.