Už ve středu 1. června na Den dětí odstartuje letní kino v Hranicích promítací sezónu. Pro dětské publikum vybrali dramaturgové příhodné pokračování animovaného hitu Zpívej 2.

V prvním červnovém týdnu se mohou diváci těšit ještě na nejnovější marvelovku Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství, a komedii ostravského Divadla Mír Tři tygři ve filmu.

Jaroslav Hutka.
Karnola láká na muzikanty z Anglie, židovskou hudbu i Jaroslava Hutku

V nadcházejícím měsíci se mohou diváci dále těšit na návrat Toma Cruise v pokračování ikonického Top Gunu s podtitulem Maverick, návrat dinosaurů v Jurský svět: Nadvláda i návrat animovaného Buzze Rakeťáka ve filmu Rakeťák.

Na programu je také romantická komedie Prezidentka s Aňou Geislerovou a Ondřejem Vetchým, adaptaci hororového románu Stephena Kinga Žhářka a druhý díl žlutých Mimoňů.

Všechny červnové projekce začínají ve 21 hodin a promítacími dny jsou ve většině případů pátek a sobota.

Blíží se rekonstrukce

Už tento rok by měla začít dlouho připravovaná rekonstrukce letního kina. Pro vedení města se jedná o jednu z investičních priorit i z toho důvodu, že je hranický letňák dlouhodobě jedním z nejnavštěvovanějších v republice.

Aby se rekonstrukce co nejméně dotkla provozu kina, a také z důvodu vysokých nákladů, bude rekonstrukce rozdělena do několika etap. Letošní část oprav se bude týkat pódia před promítacím plátnem, které je dle statiků v havarijním stavu.

Práce začnou 5. září a pro tento rok by mělo být hotovo 16. prosince. Hlavní promítací sezóny by se tak rekonstrukce vůbec neměla týkat.