Ve městě přibudou další parkovací místa, vznikne nová cyklostezka, školy se konečně dočkají oprav a plavci se mohou těšit na nový venkovní bazén.

Nový plavecký areál, který bude těsně navazovat na stávající plovárnu, spolkne z kasy města 20,5 milionu korun.

„Rekonstrukce venkovního bazénu již probíhá a měla by být dokončena tak, aby už letos bylo možné využívat i celý přilehlý areál,“ řekl starosta města Hranic Miroslav Wildner.

Další významnou akcí letošního roku bude druhá etapa rekonstrukce náměstí. „Nového kabátu se tentokrát dočká Svatoplukova ulice. Její opravou, která vyjde zhruba na 11,5 milionu korun, bude celé historické jádro dokončeno,“ uvedla hranická místostarostka Radka Ondriášová. Část těchto výdajů však pokryje dotace. Do Komenského ulice také letos najedou stavební stroje.

Na tento rok je naplánována oprava úseku mezi letním kinem a Hřbitovní ulicí. „I na tuto akci jsme už vloni dostali dotaci,“ podotkl starosta.

Předškoláci budou z letošního rozpočtu také profitovat. Na Základní škole Šromotovo přibudou dvě nová oddělení mateřinky. „Počítáme zde s kapacitou 54 míst,“ doplnila místostarostka Ondriášová.

Z rozpočtu padne na tuto investiční akci 8,5 milionu korun. Další peníze nasype město do školství formou zateplování fasád a dalších nezbytných oprav. Pro ZŠ Struhlovsko je letos v rozpočtu vyčleněno 28 milionů, jídelně při ZŠ 1. máje věnovalo město 20 milionů.

Obě zmíněné akce jsou navíc podpořeny dotacemi ve výši 15 a 6 milionů korun. Jeden milion sedm set tisíc korun bude letos proinvestováno v Jaselské ulici. Město se tam u kotelny chystá zřídit 25 nových parkovacích míst.

„Objíždíme jednotlivé lokality a sledujeme, kde je málo míst ke stání. Vloni jsme vybudovali nové parkoviště na Hromůvce, letos budeme pokračovat v Jaselské a na příští rok plánujeme uspokojit obyvatele ulice Na hrázi,“ slíbil starosta Wildner.

Z městské kasy poputují peníze i na další etapu cyklostezky Bečva kolem řeky a na cyklistické trasy přímo ve městě letos konšelé pamatovali jedním milionem. „Rozpočet ale pamatuje i na opravy ulic a chodníků,“ vzkázal občanům Hranic starosta města.

Ze spádových obcí se letos největší sumy peněz dočkají Valšovice. Její obyvatelé se tak konečně mohou začít těšit na plyn.

Kateřina Kapková