„Kalendář na rok 2015 přináší záběry Hranic vzniklé v několika málo posledních letech, tedy snímky víceméně aktuální," uvedl editor kalendáře, historik Jiří J.K. Nebeský, jenž měl na starosti grafické řešení kalendáře a jeho sazbu.

Autorem snímků je fotograf a hranický rodák Jiří Necid. Také v tomto kalendáři se zájemce může pokochat originálními záběry známých budov a lokalit, které jsou doplněné o krátký popisek. Popisek fotografii představí, často i s zajímavostí, jež se ke snímku vztahuje.

Člověk tak možná až z prohlížení kalendáře postřehne, jak vzácné a historické jsou prostory, kolem nichž pravidelně prochází.

„Věřím, že i současné Hranice mají co nabídnout nejen turistům, ale i nám všem, kteří zde bydlíme. Díky fotografiím v tomto kalendáři si můžeme uvědomit půvab mnoha míst, která v denním shonu často míjíme bez povšimnutí," sdělila v úvodním slovu kalendáře starostka Hranic Radka Ondriášová.

Kalendář vydalo město Hranice, zájemci si jej už ve čtvrtek mohli koupit v Turistickém informačním centru za sedmdesát korun.

Kalendář bude oficiálně představený v sobotu v rámci Dne kultury na hranickém zámku.