Loni si nejvyšší ocenění odnesl Přerov, který se však letos vůbec neúčastnil.

WEB MĚSTA HRANICE

Soutěž má dvě kategorie, jednu pro města, druhou pro obce. Kromě Hranic se z bývalého okresu zapojily také Pavlovice u Kojetína a Domaželice, první cenu mezi obcemi získala ale nakonec Libina na Šumpersku.

„Vytvořit kvalitní stránky města je čím dál těžší. Informací totiž přibývá, přitom musíme udržet dobrou přehlednost,“ řekl mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Hranice se soutěže účastnily i v minulých letech, loni skončily na druhém místě za Přerovem.

„Myslím, že máme dobře a přehledně zpracovanou úřední desku i základní orientační členění, máme pěknou grafiku a daří se nám aktuálnost,“ zhodnotil Bakovský.

„Kromě povinných nebo obvyklých informací nabízíme i televizní zpravodajství.“

Na stránkách města Hranice si lidé mohou zvolit, zda mají zájem získat informace pro turisty, podnikatele či občany. Právě na turisty se web města zaměří v budoucnu ještě více.

„Hodláme změnit vazby na stránky městského informačního centra, aby některé informace byly ještě snadněji dohledatelné,“ zmínil mluvčí.

Přerov se letos soutěže Zlatý erb neúčastnil.

„Určitě se přihlásíme, až budeme mít na stránkách zase něco nového. Jsme si totiž vědomi, že kromě náplně a drobných kosmetických úprav jsme za uplynulý rok nic neměnili, grafika a základní uspořádání zůstávají stejné,“ vysvětlil mluvčí Magistrátu města Přerova Bohuslav Přidal.

Loňským vítězem v kategorii obcí byly Pavlovice u Kojetína.

„Od té doby jsme stránky trochu překopali a pozměnili i barvu. Vím, že občané naše stránky hodně sledují, řekla bych skoro až ostřížím zrakem. Nejoblíbenější rubrikou jsou fotky z různých akcí,“ sdělila starostka Pavlovic Marcela Soviarová.