„Jako obvykle byl největší důraz kladen na kategorii Pravidelnost týmů, a to v jízdě na kole, chůzi i běhu, neboť největším smyslem této akce není ujet co největší počet kilometrů,“ uvedla za koordinátory této akce v Hranicích Olga Vilímková.

Letošní výkony byly velmi vyrovnané. A jak to všechno dopadlo? V soutěžní kategorii Pravidelnost týmů byli tedy z 36 týmů, které na Hranicku dosáhly více jak 66 procent pravidelnosti, vylosovány tři týmy, které se umístili takto: na 1. místě – Tým ÚSTÍ A SPOL, Každý od jinud, na 2. místě – Turistky (Broňa) ze ZŠ a MŠ Drahotuše a na 3. místě - Stádečko Rudíkovo z Cement Hranice, a. s..

Úhynulé ryby v řece Bečvě u Hranic, 21. září 2020
Ministři se sešli u Bečvy v Hustopečích. Aby se ekologická havárie neopakovala

V Zelených kilometrech 2023 muži se na 1. místě se v mužské kategorii umístil Pavel Detvay, Wienerberger s.r.o. s 1913 km, na 2. místě Tomáš Halamíček, SSI Schäfer s.r.o. s 1741 km a na 3. místě David Sanetrník, SSI Schäfer s.r.o. s 1401 km. V kategorii ženy se na 1. umístila Bohumila Bártová, Smiths Medical Czech Republic a.s. s 1606 km, na 2. místě Iveta Mertová, ZŠ a MŠ Drahotuše s 1282 km a na 3. místě Lenka Kopřivová, ZŠ a MŠ Drahotuše s 1178 km.

Hranice 2023 v číslech:
●Celková vzdálenost ujetá a nachozená (km) - 61 149,6
●Počet cest – 6805
●Ušetřené emise CO2 (g) – 7 888 296,9

V kategorii Zelené kilometry po svých 2023 vyhrála v kategorii ženy Jitka Kopřivová, SSI Schäfer s.r.o. s výkonem 352 km, na 2. místě se umístila Sabina Pavlíková ze ZŠ 1. máje, Hranice s 348 km a na 3. místě Nikola Rybková, ZŠ a MŠ Drahotuše s 285 km. V kategorii muži zvítězil Tomáš Horák, SSI Schäfer s.r.o. s výkonem 376 km, na 2. místě se umístil Ivan Straka, ZŠ 1. máje, Hranice s 351 km a na 3. místě Peter Fochler, SSI Schäfer s.r.o. s 334 km.

Výstava historických automobilů ze sbírky Jiřího Richtera ve dvoraně zámku v Hranicích.
Pragovka, Ford T i Tatra 12. Dvoranu zámku v Hranicích obsadila historická auta

Slavnostní vyhlášení akci se konalo v pátek 16. června na Stodole u Bečvy na Rybářích tentokrát s hudebním doprovodem a skvělým občerstvením. „I v letošním ročníku věnovalo Město Hranice, jako místní koordinátor, do soutěže krásnou hlavní cenu v podobě koloběžky. Náhodně vylosovanou soutěžící Do práce na kole 2023 Hranice se stala Zuzana Bučková z SSI Schäfer s.r.o., která na koloběžce odjela přímo ze slavnostního večírku,“ zmínila Olga Vilímková.

Novinkou bylo vyhlášení nejvtipnější fotografie v triku akce a poukázku do Kavárny na Zámku získala paní Iva Nebeská. Cyklozaměstnavatelem letošního ročku se v Hranicích stala firma BBC Bircher Czech s.r.o.

Slavnosti města Hranice 2022.
Hranické slavnosti zpestří nablýskaní veteráni i pocta Waldemaru Matuškovi

„Všem účastníkům gratulujeme a děkujeme, že jste se zapojili a udělali něco pro své fyzické i psychické zdraví, ale i pro zdraví našich měst a obcí, i planety,“ doplnila za koordinátory této Olga Vilímková.