Některá místa jsou navíc podle mnohých, kteří mají s dopravou své zkušenosti, doslova dopravním oříškem.

O tom, že snad v žádné ulici ve městě, ve které stojí na kraji silnice zaparkovaná auta, se nedodržuje zákon, podle kterého musí zůstat průjezdné tři metry pro každý směr jízdy, asi není třeba psát příliš mnoho řádků.

Spousta řidičů ani netuší, že centrem města je průjezd zakázán.

DISKUSE: Víte o dalších zajímavostech týkajících se dopravy ve městě a jeho okolí? Diskutujte, vaše názory nás zajímají

Dopravní značka, která povoluje vjezd jen těm, kteří jedou na náměstí něco vyřizovat, nikoliv jen projet z Komenského ulice či od Motošína ke křižovatce U Orla, je součástí zóny platné v centru. Řidiči zároveň nesmí parkovat mimo vyznačená parkoviště a překročit sníženou maximální povolenou rychlost.

Z dopravního hlediska zajímavý je i nejstarší kruhový objezd na průtahu městem, silnici 1/47. Takzvaný malý kruháč nedaleko motorestu U Jakuba v Drahotuších je totiž jediným ve městě a jeho okolí, který uvnitř není označen značkami „hlavní silnice“.

Řidič, který na kruhový objezd vjede, by se měl chovat podle pravidel přednosti zprava a dát tak přednost všem, kteří chtějí na rondel vjet z jednotlivých odboček.

Deníku to potvrdil i dopravní expert Stanislav Huml. „Řidič přijíždějící na křižovatku po vedlejší pozemní komunikaci označené dopravní značkou Dej přednost v jízdě nebo Stůj, dej přednost v jízdě musí dát přednost v jízdě vozidlům přijíždějícím po hlavní pozemní komunikaci Nevyplývá-li přednost v jízdě z předešlého ustanovení, musí dát řidič přednost v jízdě vozidlům přijíždějícím zprava,“ citoval zákon Huml.

Za pozornost stojí i značení hlavní silnice v Komenského ulici v křižovatce u letního kina. Na dodatkové tabulce totiž odbočka ke kinu není označena a řidič, který jede směrem od panenky Marie a neodbočuje doprava na náměstí ani doleva ke kino, má podle předpisů blikat doleva.

V rámci bezpečnosti sebe i svých spolujezdců však ani zde dopravní značení téměř nikdo nerespektuje. Během deseti minut křižovatku ve zmíněném směru neprojelo správně jediné vozidlo.

Řidiči se totiž oprávněně bojí, že když zapnou levou směrovku, protijedoucí řidiči odbočující vlevo se budou domnívat, že jedou ke kinu a nedají jim přednost.