„Údržbové práce budou probíhat zejména na Masarykově náměstí. Spočívající v předlažbách poškozených částí komunikací a chodníků. Upozorňujeme občany, že v souvislosti s realizací těchto prací může docházet k částečným uzavírkám komunikací,“ uvedl mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Zhruba třídenní uzavírka se zřejmě nevyhne ani židovským schodům. Schody i přilehlý chodník budou uzavřeny v souvislosti s nutnou opravou havarijního vstupu z chodníku do synagogy.

S možným omezením by měli pro jistotu počítat také občané, využívající MHD. O víkendu od 24. do 25. dubna pravděpodobně nebude obsluhována zastávka na Masarykově náměstí. O této případné změně bude město cestující včas informovat na webu města i přímo na autobusové zastávce.

„Správce místních komunikací, společnost Ekoltes, a další dodavatelé oprav budou v maximální možné míře provádět údržbové práce o víkendech a v době mimo dopravní špičky. Přesto prosíme občany o pochopení a respektování dopravního značení,“ sdělil za město Petr Bakovský.