Ráno je ještě chladno, ale po vykouknutí sluníčka se vzduch zahřeje do příjemných jarních teplot. Po teplém pondělí přišlo stejné počasí i v úterý.

„Počasí je nezvyklé, ale moc hezké. Je příjemné vidět sluníčko, které zatím v zimě moc k vidění nebylo,“ uvedla třicetiletá žena, která si nepřála zveřejnit své jméno.

Ne všichni lidé pohybující se po městě ale sdílejí její nadšení. „Je samozřejmě dobře, že konečně svítí slunce. Mám jen obavu, aby potom nebyl až do dubna sníh,“ řekl se smíchem v hlasem Petr Šťastný. Podle zjištění ale teplé počasí a sluníčko příliš dlouho nevydrží. Jak informuje internetový server freemeteo.com, tak ještě do pátku by v Hranicích měly vydržet teploty nad nulou. Sluníčka si ale už zase příliš neužijeme. Od soboty by se i denní teploty měly ve městě a okolí přiblížit k nule a v pondělí opět přijdou silné mrazy, kdy v noci klesnou ručičky teploměrů až k minus deseti stupňům Celsia.

„Nemám moc ráda podobné skoky. Když byla zima, měla ještě měsíc vydržet a potom normálně přijít jaro,“ poznamenala Petra Listíková.

Krátká návštěva jara v regionu obyvatele potěšila, horší ale bude zvyknout si opět na šedivé a hodně studené dny, které přijdou od soboty. (zem)