Lávka pod Zámeckými schody prochází úpravami už nyní.

Kvůli pracím na jednotlivých částech spojnice podzámčí a Šromotova náměstí se dokonce vybudoval provizorní chodník za svodidly Purgešovy ulice.

„Na lávce se vyměňují plechové pláty, které už byly prorezavělé. Lávka tam stojí od povodní v roce 1997, tedy sedmnáct let. Dosavadní pláty budou nahrazeny novými, u nichž předpokládáme životnost alespoň dvacet let," konstatoval tiskový mluvčí Městského úřadu v Hranicích Petr Bakovský.

Oprava mostku pod Zámeckými schody předchází stejné činnosti na lávce pod hranickou synagogou a lávce přes Veličku na Galašově ulici.

„Právě mostek pod Zámeckými schody je v průběhu školního roku hojně využívaný žáky, proto se opravuje už nyní," vysvětlil radniční mluvčí.

Po cyklistické sezóně 

Později ale dojde také k obnově lávky přes Bečvu v místní části Rybáře.

Některá dřevěná prkna tamního mostu jsou už časem značně poznamenaná.

„V současné době probíhá výběrové řízení na zhotovitele stavby, ovšem k této opravě se přistoupí naopak až po prázdninách. Chceme totiž počkat, až skončí vrchol cyklistické sezony," doplnil Petr Bakovský.

Lávku na Rybářích, kterou kvůli cyklostezce Bečva často využívají kolaři, taktéž poničila povodeň v roce 1997. Opravovala se o rok později.