Akce začala v sobotu ve 13 hodin slavnostním přestřižením pásky. Poté následovala exhibice a skateový závod, kterého se účastnilo 35 jezdců. Díky speciálně upravenému rychleschnoucímu povrchu nenarušil harmonogram ani dopolední déšť.

„Počasí bohužel nevyšlo úplně podle představ. Jako organizátory nás mile překvapil zájem veřejnosti. Skatepark má výborné parametry, což se o víkendu jen potvrdilo. Všichni si nový areál chválili,“ uvedl skateboardista Marek Langer. Ten coby zástupce hranické skateové komunity konzultoval s městem umístění překážek a organizačně se podílel i na zahajovací akci.

Průběh stavby skateparku v Hranicích.
V sobotu se v Hranicích otevře nový skatepark. Víme, jak vznikal

Na grand opening dorazili také čeští reprezentanti ve skateboardingu. Podle starosty Hranic Daniela Vitonského se jim skatepark zamlouval. „Ptali jsme se jich na názor a hodnotili ho velice kladně,“ řekl.

Podíjete se na fotogalerii z akce:

Nový areál, který byl vybudován jen nedaleko od toho původního, se nachází v Žáčkově ulici v blízkosti rybníku Pískáč. Stál 6,6 milionů korun a bude veřejně přístupný podle provozního řádu. V okolí Pískáče se plánují i další změny. Již nyní sem byly umístěny boulderové kameny určené pro sportovní lezení.

„V tomto týdnu se také předá stavba pro cyklostezku, která povede kolem celého Pískáče, takže kolem vznikne ovál. V budoucnu bychom tam rádi viděli i workoutové hřiště, pro které nyní hledáme vhodné místo. Pracujeme i na pumptrackové dráze, která by mohla být postavena vedle skateparku,“ nastínil starosta.

Kolem Pískáče v Hranicích začaly přípravné práce, a to nutné kácení dřevin.
VIDEO: Hranice rozšiřují cyklistickou síť, připravují novou stezku

V budoucnu by se Pískáč mohl stát také místem vhodným pro koupání. V tomto týdnu odborníci odebírali vzorky a sedimenty. Pokud vše půjde podle plánu, přes zimu by mělo dojít k revitalizaci a odbahnění. Vybudována bude také písečná pláž.

Obnovy by se měla dočkat také zeleň, na které napáchal škody bobr. „V tuto chvíli tam není snad nic zdravého. Dojde tedy k výsadbě nové zeleně a kácení napadených stromů, které již nelze zachránit,“ slíbil Daniel Vitonský.