„Pojďme chránit sebe i své okolí! Nabízíme šité roušky ze 100% bavlny ZDARMA! Bohužel ale materiál docházía pracovní síla je zatím jen jedna. Proto prosím a vyzývám ostatní, kteří chtějí pomoct, aby zde ve skupince uvedli, jak a čím mohou pomoci. Každá pomoc se hodí!“ uvádí správce a mozek facebookové stránky Lenka Piskláková.

Lenka Piskláková se rozhodla pomáhat na popud krizové situace, kterou vyvolal kritický nedostatek roušek.

„Domluvila jsem se s kamarádkou Pavlou Kubíčkovou na tom, že spojíme své síly, schopnosti a dovednosti a budeme pomáhat. Nezištně, zdarma a pro všechny, kteří budou ochranné roušky potřebovat, a to pro všechny pokladní, řidiče MHD, policisty a spoustu dalších,“ uvedla Lenka Piskláková.

Rozdělily si úkoly. Lenka Piskláková se stará o nákup a distribuci potřebného materiálu jako jsou gumičky, nůžky, provázky. Pavla Kubíčková umí výborně šít na šicím stroji, takže zajišťuje samotnou výrobu těchto roušek.

Lidé na stránce Hranice pod rouškou, která během několika hodin získala přes tisíc fanoušků, nabízejí nejen další roušky, ale také návody, střihy, látky, šicí stroje k zapůjčení a dokonce i finanční podporu na nákup materiálu.

A právě díky tomu mohou Lenka Piskláková a Pavla Kubíčková dále pokračovat v tomto dobročinném počinu a poskytnout roušky zdarma všem, kteří je potřebují. „Nesmírně si pomoci a podpory všech vážíme," doplnila Lenka Piskláková.

Ohlasy od fanoušků stránky Hranice pod rouškou na sebe nedaly dlouho čekat.

„Jsem hrdá ze jsem z Hranic!!! Takovou spolupráci, jak na téhle skupině, jsem ještě neviděla,“ komentuje solidaritu jedna z tisíce fanoušků stránky.

„Holky, jste šikovné, jste nejlepší, jste úžasné. Přejeme hodně energie. Děkujeme za to, co pro nás ostatní děláte,“ to je jen pár vzkazů vyjadřující uznání těm, kteří se dobrovolně zapojili do šití, rozvozu nebo shánění materiálu.

Roušky míří nejen do rodin, ale přednostně do nemocnice a do marketů prodavačkám, dále pak zaměstnancům firem v Hranicích a okolí.
O šité roušky mají zájem v Charitě Lipník, dětské léčebně Radost v lázních Teplice nad Bečvou, policisté z Lipníka nad Bečvou či v hranickém Domově seniorů.