Lidése užnebudou muset jako každou zimu lopotit s topením na tuhá paliva. Jejich ulicí povede ještě letos plynový řad. Hraničtí zastupitelé totiž schválili na jeho stavbu milion korun.

Obyvatelé sedmi rodinných domků, kde převážně žijí starší lidé, roky bojovali za plynofikaci. „Jsme rádi, že jsme se plynofikace dočkali. Naše úsilí trvalo zhruba čtyřicet let,“ řekl jeden z obyvatel Potštátské ulice Břetislav Švidrnoch.

„Myslím si, že za posun v naší věci můžeme poděkovat zastupiteli Zdeňkovi Špiříkovi. Ten si ulici prošel, proměřil si to,“ vysvětlil Břetislav Švidrnoch, který se těší, že si už příští zimu zatopí plynem.

Město se plynofikací Potštátské zabývá už několikáté volební období. Například v minulém volebním období byl projekt plynofikace odložen z důvodu vysoké ceny. Město totiž tehdy počítalo s vybudováním samostatné regulační stanice a vysokotlaké plynovodní přípojky, aby se vyhnulo soukromým pozemkům. Vloni v květnu se město pokusilo vyžádat si souhlas majitelů pozemků, přes které by mohl plynořad vést. Lidé s řešením souhlasili.

„V první fázi se to zašprtlo, někteří lidé z ulice nechtěli plynovod přes své území pustit. Když si ale teď vyšli vstříc, snížila se nákladovost akce a město na ni může uvolnit milion korun,“ vysvětlil posun hranický starosta Miroslav Wildner (ODS). Jak dodal, město dokončí zpracování projektové dokumentace a vypíše soutěž na zhotovitele stavby. Potom je už tah na straně obyvatel ulice, ti si musejí zbudovat přípojky. Podle starosty bude do konce roku ze strany města plynový řad dokončen.