O grantech a příspěvcích do padesáti tisíc korun rozhodla tradičně Rada města Hranice. Žádosti nad padesát tisíc korun poté schválilo zastupitelstvo na návrh rady. Ta se ve většině případů řídila doporučením odbornych komisí.

"Rada města do návrhů odborných komisí, snad kromě dvou případů, nezasahovala," uvedl na posledním jednání zastupitelstva starosta města Hranice Jiří Kudláček.

Mezi kulturními akcemi se podobně jako v posledních letech největší podpory dostane festivalům Rockové Hranice a Letiště, kterým město poskytne grant ve výši sto, respektive osmdesát tisíc korun. Nutno ale podotknout, že se zároveň jedná o akce s nejvyššími celkovými náklady.

U sportovních oddílů poputuje nejvíce peněz, shodně necelých 300 tisíc korun, fotbalovému týmu SK Hranice a házenkářskému družstvu Cement Hranice.

Město ale nezapomíná ani na mladé sportovce. Kromě nadějných fotbalistů a házenkářů se výrazného příspěvku dočká také mládež v judu, florbalu či atletice.

V sociální oblasti se město rozhodlo významně podpořit společnost Elim Hranice, která provozuje noclehárnu pro osoby bez přístřeší. V průběhu letošního roku by měl i Elim začít provozovat také nízkoprahové denní centrum.