O první adventní neděli se totiž na náměstí objeví tradiční Halouzkův betlém a děti budou moci předat dopisy do Ježíškovy pošty. Hlavní zvědavost ale jako tradičně obestírá rozsvěcení vánočního stromu, které připadá na pátek 3. prosince.

To se letos obejde bez vánočního kamionu, místo toho přijede zpěvačka Olga Lounová s kapelou.

„Nebudou chybět ani andělé na chůdách, virtuóz Jiří Erlebach, vánoční dílny nebo živá zvířátka,“ vyjmenovala programová pracovnice MKZ Hranice Mirka Krůpová.

Hranice mají svůj papírový betlém.
Hranice mají svůj vystřihovací betlém. S mnichem Jurikem i Antonínem Kunzem

Vánoční program následně bude na náměstí pokračovat každý den, až do 21. prosince.

Z hudebních hostů se představí například folková skupina Madalen, moderní cimbálová muzika Blue Cimbal nebo country kapela Poutníci.

Místnímu publiku zahrají a zazpívají také rockoví No Limit, Lucie revival či Add Gospel.

Výlov rybníku Choryně Velká v Hustopečích nad Bečvou, neděle 31. října 2021.
VIDEO: Rybí tatarák, hranolky, pstruh nebo smažený kapr. I to byl výlov Choryně

Malí i velcí se mohou těšit také na pohádku Vánoce v naší chaloupce, živý betlém i rozdávání betlémského světla. Stejně jako v minulém roce připravuje MKZ speciální vánoční výzdobu celého náměstí.

„Výzdoba ale bude odlišná, tentokrát je ústředním motivem modrotisk,“ prozradila Mirka Krůpová.

Od 5. prosince bude náměstí dominovat umělé kluziště, které se do centra města vrací po roční odmlce. Loňskou absenci nejen kluziště, ale v podstatě celého vánočního programu zapříčinila nepříznivá epidemická situace okolo covidu-19. Tento Damoklův meč ostatně visí i nad letošními Vánocemi.

Kompletní podobu vánočního programu na hranickém náměstí včetně bližších podrobností zveřejní MKZ Hranice v nejbližších dnech.